Piekarnia Cichej Kobiety

Start : 23 sierpień, piątek 20:00

Grażyna Auguścik – głos
Rafał Sarnecki – gitara
Piotr Lemańczyk – kontrabas
Adam Golicki – perkusja

bilety 60 zł, rezerwacje Agnieszka 500 183 429

Wokalistka, kompozytorka, aranżerka i producentka Grażyna Auguścik zdobyła uznanie i podziw krytyków muzycznych, entuzjastów jazzu, a nawet nie-jazzowej publiczności. Jest jedną z intrygujących, współczesnych wokalistek na dzisiejszej światowej scenie jazzowej. Jej nieuchwytny styl rzuca wyzwanie tradycyjnym definicjom jazzu i pokazuje wokalistę i muzyka bez granic. Jej niekonwencjonalne podejście do adoptowania dzieł klasycznych jest hołdem dla ich autorów i jednocześnie przygodą na niezbadane terytorium.
Zawodową karierę muzyczną rozpoczęła w Polsce, a następnie w 1992 roku ukończyła studia w prestiżowym Berklee College of Music w Bostonie. Dyplom ukończenia szkoły otrzymała z wyróżnieniem, z rąk Philla Collinsa i Ala Jarreau.
Od 1994 mieszka w Chicago, gdzie koncertuje, nagrywa płyty jako lider i gość innych artystów.
Grażyna nagrała, wyprodukowała 23 albumy, z których 13 wyszło z jej własnej wytwórni płytowej GMA Records a także występowała gościnnie w wielu projektach nagraniowych.
Od tego czasu dzielila scenę z takimi znakomitościami jazzu jak Michael i Randy Brecker, Jim Hall , Toots Thielemans, John Medeski, Paul Wertico, Kurt Rosenwinkel, , Michał Urbaniak, Urszula Dudziak, Terry Callier, Patricia Barber, John McLean, Paulinho Garcia, Jaroslaw Bester, Andrzej Jagodziński i wielu innych.
Jej album “Pastels” został uznany za jeden z najlepszych 1998 roku przez słuchaczy Radia Publicznego w USA. Wydany w 2002 roku “River” umieściło ją jako jeden z najciekawszych talentów jazzowych w USA. W 2003 roku Grażyna otrzymała nominację do nagrody Twirlie dla najlepszej wokalistki i została nominowana do nagrody dla najlepszej wokalistki roku 2002 podczas 22 edycji Chicago Music Awards. Została wybrana najlepszą wokalistką jazzową roku 2002, 2003, 2004, 2006, 2016 przez magazyn Jazz Forum. W 2002 roku Fujitsu Concord Jazz Festival przyznał jej tytuł Top Vocalist, a jej album Homage – Three for Brazil, nagrany dla Pony Canyon Records w Japonii, znalazł się na liście 20 najlepszych albumów jazzowych w Azji. Jest laureatka wielu prestizowych nagrod m.in. w 2011 nagrody MkiDN oraz Prezydenta miasta Słupska. W 2017 roku otrzymała Srebrny medal Zasłużony dla Kultury “Gloria Artis”, ufundowany przez MKiDN Rzeczypospolitej Polskiej, w 2018 otrzymała nagrodę od TVP Polonia”Artysta bez granic”. W 2016 założyła fundacje non-profit “Sounds and Notes” i od 2017 roku organizuje w Chicago coroczny 8 dniowy festival”Chopin In The City”.

Rafał Sarnecki – gitarzysta jazzowy, kompozytor, aranżer. Jako jeden z niewielu polskich muzyków odnalazł się w Stanach Zjednoczonych, gdzie żył i tworzył przez ponad dekadę. Występował z takimi artystami jak Mike Stern, Ron Blake, Joel Frahm czy Ben Wendel. W latach 2009- 2019 był członkiem uznanej w USA grupy Lucas Pino No-Net Nonet. Jako lider własnych projektów muzycznych odbył 15 tras koncertowych po Azji. Koncertował również w Ameryce Północnej i Południowej oraz wielu krajach Europy. Nagrał pięć autorskich płyt, spośród których trzy (Song From a New Place – 2008, Cat’s Dream – 2014 oraz Am View From The Treetop – 2022) były nominowane do nagrody Fryderyk. Druga płyta The Madman Rambles Again (2011) została wyróżniona przez prestiżową
amerykańską redakcję „All About Jazz” jako jeden z 12 najciekawszych albumów 2011 r. Sarnecki ukończył studia muzyczne w New School University oraz w Queens College w Nowym Jorku. W 2015 r. obronił pracę doktorską w Uniwersytecie Muzycznym
im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W 2018 r. rozpoczął pracę na Akademii Muzycznej w Łodzi, gdzie prowadzi wykłady z gitary jazzowej, kompozycji i aranżacji. W 2021 r. otrzymał stopień doktora habilitowanego.

Piotr Lemańczyk jest uważany za jednego z najwybitniejszych europejskich basistów jazzowych. Koncertuje i nagrywa z nazwiskami światowego jazzu takimi jak: Mike Stern/USA/ Walter Smith III /USA/, Jerry Bergonzi /USA/, Seamus Blake /USA/, Dave Kikoski /USA/, Tim Hagans /USA/, Brian Melvin /USA/, Gay Novak /USA/, Avishai Cohen-tr /Izrael/ , Leni Stern/USA/, Soweto Kinch /GB/ , Leszek Możdżer, Krzesimir Dębski, Zbigniew Namysłowski,
Dominik Wania, MAP, Maciej Sikała i innymi. Nagrał osiem
autorskich płyt, które otrzymały znakomite recenzje w takich magazynach jak Downbeat, JazzTimes, Jazz Forum, Jazzpress, The Guardian. Jest laureatem konkursów jazzowych: Jazz Juniors 95 ́ i 96 ́ w Krakowie, gdzie został nagrodzony za indywidualność, kompozycje oraz jako najlepszy instrumentalista. Jazz nad Odrą 96 ́ – nagroda za kompozycje oraz Pomorska Jesień Jazzowa 96 ́ , gdzie
otrzymał „Złoty Klucz do Kariery”. Jest członkiem wielu czołowych polskich zespołów jazzowych oraz jedynym europejczykiem amerykańskiego zespołu BEATLEJAZZ. Ponadto brał udział w nagraniu ponad sześćdziesięciu płyt z topowymi artystami polskiej sceny jazzowej. W ankiecie Jazz Top 2020 Jazz Forum, głosami Krytyków plasuje się na trzeciej pozycji w kategorii „KONTRABAS” i czwartej jako „MUZYK ROKU”. Jako lider występuje w zespołach: PIOTR LEMAŃCZYK Electric Band, PIOTR LEMAŃCZYK Acoustic trio.

Adam Golicki – Absolwent kierunku Jazz i Muzyka Estradowa Uniwersytetu Zielonogórskiego w klasie perkusji Marcina Jahra oraz absolwent kierunku Jazz na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie dra Dariusza Kaliszuka. Obecnie pracuje głównie jako muzyk sesyjny i współpracuje z różnymi zespołami muzycznymi o różnej stylistyce. Zdobywca I miejsca na Ogólnopolskim konkursie perkusyjnym we Wrocławiu (2003); z zespołem Paul Band zdobywca I miejsca oraz nagrody dla najlepszego instrumentalisty na Ogólnopolskim festiwalu zespołów jazzowych i bluesowych w Gdyni (2005). W kwietniu 2017 miał okazję wystąpić z Indonezyjskim pianistą i jego projektem Dwiki Dharmawan & His Polish Friends na jednym z największych festiwali jazzowych na świecie Java Jazz Festival w Indonezji.
Adam Golicki posiada w swojej dyskografii trzy autorskie płyty, które zebrały znakomite recenzje krytyków, m. in. Adama Barucha, Macieja Nowotnego czy Marty i Roberta Ratajczaków. Czwarty album jest w przygotowaniu. Współpracuje z takimi muzykami, jak: Maciej Sikała, Cezary Paciorek, Maciej Grzywacz, Piotr Lemańczyk, Przemek Dyakowski, Dominik Bukowski, Kuba Stankiewicz, Inga Lewandowska, Grzegorz Nagórski, Zdzisław Babiarski, Jan Konop
Big Band, BIG Band Uniwersytetu Zielonogórskiego.

No Comments

You can be the first one to leave a comment.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.